Jak zůstat fit ve stáří


Adam Roslawski

Nebojte se pohybu ve stáří či v dlouhodobé nemoci!

Tato ojedinělá publikace přináší seniorům rady a informace o tom, jak je důležitý pohyb, jak mohou navzdory svému věku či nemocem bezpečně a šetrně cvičit a sportovat a jak jim pohyb může pomoci při léčbě jejich chronických onemocnění. Je všeobecně známo, že nedostatek pohybu způsobuje potíže, zejména u lidí hodně starých a nemocných. Nemoc a stáří však s sebou přinášejí obavy, zda si pohybem ještě více neublížíme.

V knize naleznete:

- jednoduché cviky nenáročné na fyzickou kondici sloužící především k rozcvičení těla,

- dechová cvičení, která pomáhají zlepšit funkčnost dýchacího ústrojí a která jsou vhodná i pro ty, kteří se téměř nepohybují,

- relaxační cviky, které uvolňují svalové napětí,

- doporučené pohybové aktivity pro starší i nemocné, sportovní a oddechové činnosti, a dokonce i návody na nenáročné pohybové hry pro seniory

- informace o tom, jak může pohyb pomoci při léčbě chronických onemocnění (vysoký krevní tlak, infarkt myokardu, kornatění tepen dolních končetin, chronický zánět průdušek a rozedma plic, cukrovka typu 2, degenerativní změny kloubů a páteře, osteoporóza, Alzheimerova nemoc, Parkinsonova choroba).

Pro české čtenáře knihu upravil MUDr. Michal Večerek, praktický lékař, který se ve své praxi se seniory denně setkává, a proto tuto problematiku velmi dobře zná.

Číst více
99 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Žánr senioři
Počet stran 72
Ke stažení pdf Obsah.pdf
Datum vydání 08.12.2005
Formát 148x210 mm
Hmotnost 0,12 kg
Jazyk čeština
Původní název Ruch przedłuża młodość, wydanie I.
EAN 9788025107744
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená