Jak se dělá imunita


Blanka Říhová, Marek Šťastný

Vše, co jste kdy chtěli vědět o imunitě. Populárně-naučná kniha od přední české imunoložky.

Imunita – někdo ji hledá v ledové vodě, jiný v experimentech s jídelníčkem. Jak však imunitní systém funguje a co se odehrává v našem těle, když nás chrání před nebezpečím nejrůznějšího druhu? Světově uznávaná imunoložka Blanka Říhová vytvořila se svým kolegou Markem Šťastným průvodce lidskou imunitou, v němž nabízí srozumitelné a vědecky podložené odpovědi. Věděli jste třeba, že imunitní systém má – podobně jako náš mozek – paměť, která může trvat celý život? Zjistěte další fascinující fakta o tématu, které bude aktuální v každé době!

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 216
Datum vydání 29.04.2021
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,31 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026435716
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autor knihy

Blanka Říhová Blanka Říhová

Blanka Říhová


Prof. RNDr. Blanka Říhová, DrSc. absolvovala specializaci mikrobiologie-imunologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Imunologie jí připadala zázračně tajemná a této své náklonnosti k ní nikdy nelitovala. V průběhu let se stala profesorkou imunologie na Karlově univerzitě v Praze. Imunologii ohromně ráda učí a přibližuje ji také popularizačními přednáškami. Dvacet let byla i mimořádnou profesorkou farmacie a farmaceutické chemie na utažské univerzitě v Salt Lake City (USA), místě s nejúžasnějším sněhem a desítkami kilometrů báječných sjezdovek. Měla je radějši než běžky. Během let vyškolila řadu šikovných domácích i zahraničních doktorandů. Vychovala dvě dcery a v současnosti se pyšní dvěma vnučkami a dvěma vnuky. Ve volném čase ráda hraje na piano, věnovala se s velkou pílí ochotnickému divadlu, navštěvuje koncerty, divadla a vůbec společenské akce jakéhokoliv druhu.

Zobrazit profil autora
Marek Šťastný Marek Šťastný

Marek Šťastný


Dr. Marek Šťastný, Ph.D. vystudoval imunologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, protože mu přišlo zajímavé, jakou „armádu“ různých typů buněk imunitní systém představuje. V jeho představě ho následujících 12 let podporovala vedoucí jeho výzkumné práce, prof. Blanka Říhová, pod jejímž vedením obhájil titul Ph.D. na Mikrobiologickém ústavu Akademie věd České republiky. Od roku 2007 pracuje v medicínském oddělení firmy Bristol-Myers Squibb, kde se specializuje na imuno-onkologii. V posledních měsících se snaží edukovat odbornou i laickou veřejnost o nových vakcínách proti Covid-19 a jejich významu pro návrat naší společnosti k normálu. Ve volném čase se věnuje hlavně sportu – lyžovat se naučil dřív než chodit, basketbalu se věnoval 35 let a nyní hraje už 25 let tenis a posledních 10 let i golf.

Zobrazit profil autora