Netterův anatomický atlas člověka

Překlad 7. vydání

Frank H. Netter

Světový bestseller – studium anatomie názorně a srozumitelně.

Nepřekonatelné anatomické vědecké ilustrace

Netterův anatomický atlas člověka, 7. vydání, je jedinečným souborem světově proslulých, nádherných a názorných anatomických ilustrací z klinické perspektivy. Kromě jedinečného díla Dr. Nettera v 7. vydání tohoto atlasu naleznete také téměř sto anatomických ilustrací od MUDr. Carlose A. G. Machada, M. D., který je v současnosti považován za jednoho z předních ilustrátorů v oboru anatomie a který reflektuje moderní zobrazování lidské anatomie. Součástí je i více než 50 pečlivě vybraných radiologických snímků.

7. vydání bylo aktualizováno na základě požadavků z řad studentů i odborníků. V tomto rozšířeném vydání naleznete:

* Úvodní část, do které jsme zařadili nové přehledové Tabule poskytující první vhled do povrchové anatomie, oběhové, nervové i lymfatické soustavy.

* Více než 25 nových ilustrací Dr. Machada, zahrnující klinicky důležité fascia cervicalis, hluboký žilní systém nohy, bursy kyčelního kloubu, žilní drenáž bérce, ale i obtížně vizuálně představitelné oblasti jako například fossa infratemporalis.

* Nové klinické tabulky, jež jsou zařazeny na konci každého oddílu, se zaměřují na významné klinické struktury. Tabulky poskytují přehledné uspořádání anatomických struktur podle tělních soustav, popis klinického významu a čísla Tabulí, na nichž jsou klíčové struktury zobrazeny.

* Více než 50 radiologických snímků, z nichž jsou některé zahrnuty zcela poprvé, některé z předchozích snímků jsou pak nahrazeny novými pořízenými novějšími přístroji. Jednotlivé radiologické snímky byly vybrány na základě přínosu pro studenty.

* Aktualizovanou terminologii vycházející z nejmodernější verze Terminologia Anatomica Federálního mezinárodního programu pro anatomickou terminologii (FIPAT).

* Více než 100 bonusových Tabulí, které jsou začleněny za jednotlivými oddíly.

Číst více
2 490 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 792
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.08.2020
Formát 222x286 mm
Hmotnost 3,553 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Frank H. Netter
Původní název Atlas of Human Anatomy 7th edition
Původní jazyk angličtina
EAN 9788026432128
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Frank H. Netter Frank H. Netter

Frank H. Netter


Narodil se v New Yorku, vystudoval umění na Art Students League a National Academy of Design, poté medicínu na Univerzitě v New Yorku, kde získal v roce 1931 titul doktor medicíny. Již během studií přitáhly jeho skici pozornost vyučujících i jiných mediků. Práce dr. Nettera se řadí mezi nejkvalitnější ilustrace používané pro výuku lékařské terminologie a anatomie, jsou ceněny pro estetickou kvalitu a vysokou intelektuální hodnotu. Český čtenář se s jeho anatomickými kresbami může setkat v Netterově anatomickém atlase člověka a Netterově vybarvovacím anatomickém atlase.

Zobrazit profil autora