Pražská konspirace


Petr Turoň

Jedni nenávidí lékaře, jiní Židy, většina Václava Havla a všichni pohrdají USA…

Pražská konspirace je knihou, která přináší humorný pohled na konspirační teorie. Využívá k tomu příběh odehrávající se v tajemném prostředí Prahy, jejíž úzké uličky, starobylé chrámy a pohnutá historie přímo podněcují fantazii nejrůznějších konspiračních teoretiků.

Vše začíná vyšetřováním detektiva Milana Mahuly, který má odhalit, kdo stojí za sádrovými trpaslíky, kteří začali poštou chodit ministru obrany Stuhlému. Zatímco Milan proniká do spletitého případu, dochází v Praze k dalším událostem. Ezoterik Alamandin řeší své problémy s bílou mafií (lékaři), katolickou církví a bratrstvem skeptiků. Násilnická skupina B33 zase odhaluje židovské spiknutí na pražském hřbitově a zároveň řeší, zdali si bez snížení důstojnosti můžou dát koňakovou špičku s kávičkou. No a své dilema má i rusofil Emil Šťastný, který se musí vypořádat se srpnem 1968. Situaci mu totiž komplikuje Jegor Orlov, který tvrdí, že do Československa tehdy nepřijely tanky, ale bronětraktory Ch-TZ 16 pomoci se srpnovou žatvou…

V tomto panoptiku konspiračních postaviček Milan postupně rozplétá případ sádrových trpaslíků, který jak se ukáže, se vším souvisí.

Číst více
199 Kč Doporučená cena
V prodeji