Plavání - anatomie

Váš ilustrovaný průvodce k dosažení síly, rychlosti a vytrvalosti

Ian McLeod

Zvyšte svůj výkon efektivním posilováním s využitím znalosti anatomie svého těla!

Naučte se energičtějším startům, rychlým obrátkám a ještě rychlejšímu pohybu!

Zvyšte výkon a zefektivněte svůj plavecký způsob!

Ušijte si tréninkový program sami sobě na míru podle svých aktuálních potřeb!

Tato kniha obsahuje 74 velmi účinných cvičení s jednoduchými popisy provedení krok za krokem a barevnými anatomickými ilustracemi srozumitelně zvýrazňujícími zapojené svaly. Autor vám vysvětlí, čím je pro vás který cvik při samotném plavání přínosný.

Obrázky svalů pracujících při startu, obrátkách nebo při pohybu během čtyř závodních plaveckých způsobů (kraulu, prsou, motýlka a znaku) vám objasní spojitost mezi cvičením a konkrétní situací v bazénu. Cviky můžete modifikovat a zaměřit na určité části těla, zlepšit svoji kondici, a snížit riziko zranění při plavání.

Ian McLeod byl vybrán největší plaveckou organizací na světě, USA Swimming, k tomu, aby napsal tuto knihu. Je certifikovaným trenérem, masérem a byl jedním ze zdravotníků doprovázejících olympijský tým USA na olympijské hry v Pekingu v roce 2008.

„Kniha je velmi dobře zpracována a přehledně rozdělena do kapitol. Doporučuji ji jak mladým, začínajícím trenérům, tak i těm s dlouhodobější praxí. Vlastně všem, kteří pracují s mladými plavci. Obsahuje perfektní návod, jak budovat silný a kompaktní pohybový aparát a neméně důležité kompenzační tipy suché přípravy plavce.“

- Michal Rubáček

Mnohonásobný mistr ČR v plavání, držitel rekordů ČR na 50 m i 100 m motýlek, účastník OH v Pekingu 2008 a Aténách 2004

Světový rekordman v ploutvovém plavání na 100 m a 200 m Bifins

„Svým pojetím vám tato kniha poskytuje přímý pohled na jednotlivé svaly, které potřebujete posílit, abyste plavali, jak nejlépe dovedete. Tato kniha je nepostradatelnou příručkou pro každého plavce!"

- Jason Lezak

Bronzová medaile, 100 m volným způsobem, 2008

Zlatá medaile a světový rekord, 4 x 100 m volným způsobem, 2008, Olympijské hry v Pekingu

Zlatá medaile a světový rekord, 4 x 100 m štafeta, 2008, Olympijské hry v Pekingu

Číst více
499 Kč Doporučená cena
Nedostupné