Bezlepková a bezmléčná dieta

Recepty pro kompletní jídelníček, rozpoznání příznaků, léčba, dieta

Dagmar Kovářů, Jitka Knápková

Najezte se zdravě a chutně i s celiakií či nesnášenlivostí lepku!

Jak žít s celiakií, nesnášenlivostí lepku, mléka či jiných potravin?

Jak poznat první příznaky? Jaké vyšetřovací metody se používají a jak probíhají? Které potraviny jsou dovoleny, které zakázány a které jsou naopak velmi vhodné? Může mít žena trpící celiakií děti? Budu se moci stravovat mimo domov? Je možné, aby celiakie propukla až v dospělosti? Jaká úprava potravin je v případě bezlepkové diety nejvhodnější? Existuje rozdíl mezi potravinovou alergií a celiakií? Podle čeho poznám bezlepkové nebo bezmléčné potraviny v cizině?

Kromě odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek zde naleznete velké množství praktických receptů pro kompletně bezlepkové stravování – pomazánky, polévky, hlavní jídla, přílohy, moučníky, sladká jídla, pečivo, chléb.

PhDr. Dagmar Kovářů se nutričnímu poradenství věnuje od roku 1988. V současné době vyučuje obor diplomovaný nutriční terapeut a nutriční asistent. Mgr. Jitka Knápková již od roku 1993 pracuje v oboru dietní sestra, v současnosti působí jako učitelka odborných předmětů. Obě autorky působí na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě.

Číst více
149 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 120
Datum vydání 12.08.2013
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,16 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026401858
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená