Československý zahraniční odboj za 2.světové války

na západě

František Emmert

Kniha s vloženými dokumenty!

Počátky československého zahraničního odboje se začaly formovat už před samotným začátkem 2. světové války – při zániku republiky v březnu 1939. Tato kniha popisuje jednotlivé události a kroky, které na Západě vedli českoslovenští politici a zejména vojáci. Jejich boj za fyzické přežití národa, jemuž pod nacistickou okupací hrozila germanizace a vyhlazení, začínal za krajně nejistých podmínek – za relativně malého zájmu světových mocností a bez jasné perspektivy obnovy předválečného státu. Avšak jejich vytrvalé úsilí bylo odměněno v momentu, kdy se celá Evropa ocitla ve vážném nebezpečí. Od porážky Francie a napadení SSSR vedli boj nejen za porážku nacistického Německa, ale také za obnovu Československa v jeho předmnichovských hranicích jako plnoprávného člena protiněmecké koalice.

Díky unikátnímu zpracování v knize najdete vložené faksimile osmi historických dokumentů, které vám umožní ještě lépe prozkoumat, jak probíhaly jednotlivé boje československých vojáků ať už v Polsku, Francii, Velké Británii anebo i na Blízkém východě.

Vezměte do rukou např. Mobilizační rozkaz Národního výboru československého, Odvodní lístek příslušníka československé zahraniční armády, Kartu československého letce nebo Štědrovečerní jídelní lístek polní kuchyně v Tobruku o Vánocích roku 1941 a spoustu dalšího.

Číst více
499 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 112
Datum vydání 30.04.2012
Formát 210x260 mm
Hmotnost 0,81 kg
Jazyk čeština
EAN 9788025127568
Věk od 12
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

František Emmert František Emmert

František Emmert


František Emmert je uznávaný a oceňovaný autor literatury faktu. Ve svém díle se věnuje především českým dějinám dvacátého století. Některé jeho tituly byly vydány opakovaně nebo přeloženy do cizích jazyků. Uvedl se beletrizovaným souborem příběhů Češi ve wehrmachtu. Mezi jeho nejúspěšnější tituly patří Rok 1968 v Československu, Sametová revoluce či Václav Havel. V roce 2009 získal prestižní hlavní cenu E. E. Kische za knihu Osudové osmičky v našich dějinách. Žije v Brně, je ženatý a má dvě děti.

Zobrazit profil autora