Rodinné konstelace

psychoterapie a spiritualita

Miroslav Hajduk, Vojtěch Černý

Titul o nové psychoterapeutické metodě - konstelacích!

Systemické konstelace vypadají jednoduše, když je člověk zažije – i jejich pravidla jsou jednoduchá. A přeci se v jejich magii skrývá síla a dosah, které potřebují podobnou zodpovědnost, uvědomělost i dovednost jako silná motorka, sebevědomý hřebec anebo ostrý nůž. Terapeutkám a terapeutům nabízí tato kniha více uvědomělosti o intervencích a více uvědomění si svého osobního, vnitřního (lidského i pomáhajícího) postoje. Čtenáři se dozví, co by konstelace mohly být a co by lidé, kteří konstelace vedou, měli vědět nezávisle na tom, jestli léčí anebo řeší organizační či jiné otázky nebo problémy. Znám autory této knihy jako důsledné a uvědomělé terapeuty – a tyto principy jsou výrazně vnímatelné i v této knize. Líbí se mi také kombinace kreativity a systematického přístupu ke konstelačním dovednostem, což představuje nejenom obohacení literatury o systemických konstelacích, ale i učební literatury jako takové. MUDr. Ivan Verný

psychiatr a psychoterapeut, Zűrich

Především v 21. století nastal obrovský boom rodinných konstelací a stále více psychoterapeutů metodu zařazuje do svého „praktického repertoáru“. A chybí jim samozřejmě odborné podklady. Náš titul představuje v podstatě první domácí odbornou publikaci oboru systemických konstelací. Je určený jak pro odborníky z řad psychoterapeutů, psychologů či psychiatrů, tak pro lektory konstelací a v neposlední řadě i pro širší veřejnost, která se chce hlouběji podívat do zákulisí této metody.

Dílo se zároveň snaží o integraci na první pohled nelehko slučitelných oblastí, které se ale v konstelacích vzájemně prolínají, a to terapeutické a spirituální.

Procházíme krok za krokem metodu samotnou i její vztahy a návaznosti na další disciplíny. Zúročujeme vlastní postřehy a zkušenosti. Jádro titulu tvoří schémata umístěná vždy na protější straně od textu. Čtenář si tak může snadno dané vztahy zapamatovat. Mgr. Miroslav Hajduk (*1978)

klinický psycholog a psychoterapeut, nositel evropského certifikátu psychoterapie EAP. Absolvent několika psychoterapeutických výcviků včetně tříletého integrativního výcviku rodinných a systemických konstelací pod vedením Verného, Šramové a Konečného. Nyní působí v soukromém psychiatrickém a psychoterapeutickém zařízení v Praze jako vedoucí klinický psycholog. PhDr. Vojtěch Černý, Ph. D. (*1967)

klinický psycholog, psychoterapeut, kouč manažerského vzdělávání, lektor, poradce a trenér. Vzdělán v kognitivně-behaviorální terapii, v klasické i ericksonovské hypnoterapii. Absolvent několika psychoterapeutických výcviků včetně tříletého integrativního výcviku rodinných a systemických konstelací. Absolvent výcviku konstelací u Jana Bílého. Autor mnoha úspěšných knih o aplikované psychologii.

Číst více
269 Kč Doporučená cena
Nedostupné