Cukroví a moučníky - tentokrát zdravě!


Eliška Škvařilová, Jiřina Borková

Dezerty a pamlsky v souladu s pravidly racionální výživy!

Dopřejte si cukroví nebo dezert, aniž byste porušili zásady zdravé výživy! Dobroty připravené podle této knihy potěší i zásadové zastánce racionálního stravování a biokuchyně. Objevte kouzla, která dokáže celozrnná mouka, vychutnejte sladkou chuť bez rafinovaného cukru a využijte tělu prospěšné vlastnosti zdravých tuků. Tato jedinečná publikace vám předkládá recepty s celoročním využitím – Vánoce, Velikonoce, rodinné oslavy či nedělní odpoledne.

Díky úvodní části, která vás naučí pracovat s alternativními zdravějšími surovinami a která přináší tabulky převodů pro záměny přísad, se tato kniha stává také moderní učebnicí středních škol potravinářského zaměření.

V knize naleznete:

- 120 zajímavých receptů zdravé výživy společně s recepty na tentýž výrobek v bezvaječné i tradiční variantě, celkem tedy více než 300 receptů.

- Moučníky a cukroví z těsta lineckého, taženého, kynutého, odpalovaného, lístkového, dále perníky, piškotové pečivo, moučníky z vařených obilovin a cukroví ze sušeného ovoce a ze semínek.

O autorovi:

Eliška Škvařilová

se otázkami zdravé výživy zabývá již od roku 1984, je autorkou několika kuchařek a norem bezmasých jídel pro mateřské školy a vede kurzy pro kuchaře se zaměřením na lakto-ovo-vegetariánskou stravu. Jiřina Borková, vynikající kuchařka, je autorkou řady receptů z této publikace. Lákavé fotografie zhotovil brněnský fotograf Vít Mádr, www.foodphoto.cz.

Číst více
369 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 188
Datum vydání 10.11.2008
Formát 240x225 mm
Hmotnost 0,92 kg
Jazyk čeština
EAN 9788025119389
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem