Do školy beze strachu

Jak překonat obavy dětí z nepříjemných zážitků

Holger Domsch, Dieter Krowatschek

Zbavte své dítě strachů a úzkostí, které v něm vyvolává škola!

Vstává vaše dítě ráno do školy s nechutí? Má strach z učitele nebo ze zkoušení, bojí se jít do školy samo, anebo dokonce trpí strachem z odloučení? Pokud ano, neváhejte a hledejte rady v této knize. V knize naleznete:

- Jak naučit děti sebedůvěře před obávaným zkoušením, relaxační a dechová cvičení na potlačení strachu a posílení sebevědomí.

- Příběhy, které dětem pomáhají strach pojmenovat a bojovat s ním.

- Jak s dětmi o jejich obavách mluvit, jak vylepšit domácí rituály pro zvýšení rodinné pohody (ranní vstávání, výlety, povídání u oběda, chvilky při usínání…).

- Rady, jak s dětmi používat motivační bodový plán pro plnění krátkodobých cílů.

- Jak zvládat strach z odloučení, úzkostné poruchy, sociální úzkost. Příběh pro odnaučení nočního pomočování způsobeného stresem.

- Zajímavé metody pro překonání školního stresu či pro odnaučení tiků a kousání nehtů (odvedení pozornosti, práce s myšlenkami, pozitivní myšlení, dechová a uvolňující cvičení).

- Příčiny úzkostných poruch – genetická výbava, krizové životní události, vliv okolí, vrstevníků a rodičů, výchova a nepřiměřená očekávání, šikana ze strany spolužáků či učitelů, tělesné příčiny.

- Seznam pedagogicko-psychologických poraden v České republice.

O autorech:

Autoři jsou dětští psychologové, pro české čtenáře upravila Mgr. Jana Vysloužilová, která pracuje v pedagogicko-psychologické poradně v Ostravě.

Číst více
199 Kč Doporučená cena
Nedostupné