Dvojčata, 2. rozšířené vydání

Péče o děti, jejich zdravý vývoj a výchova

Klára Rulíková Vítková

Dvojčata se dají zvládnout! V klidu a pohodě.

Dvojčata se dají zvládnout! V klidu a pohodě.

Čekáte dvojčata, či dokonce trojčata? Nebo už je doma máte a zažíváte občas perné chvíle? Tato kniha vám pomůže a poradí, jak se na příchod dvojčat připravit, jak co nejsnadněji zvládnout péči o ně a jak je zdárně vychovat. Pokud možno, v klidu a pohodě.

V knize naleznete:

- Jak je to s jednovaječnými a dvojvaječnými dvojčaty – proč a jak vzniknou, jaké jsou rozdíly v jejich výchově.

- Možné zdravotní problémy v těhotenství a při porodu v případě dvojčat a trojčat.

- Kojení dvojčat a trojčat, nejvhodnější polohy a tipy pro usnadnění kojení, nejčastější potíže a kdy a jak začít děti přikrmovat.

- Sourozenecké vztahy dvojčat mezi sebou a vztahy s dalším sourozencem.

- Podle jakých kritérií a kde vybírat vhodný kočárek, postýlky a další pomůcky vhodné pro dvojčata a trojčata.

- Vývoj a výchova dvojčat od narození až po pubertu. Jak řešit školní docházku, zda umístit děti do jedné školy či do jedné třídy, zda odlišovat, či neodlišovat jednovaječná dvojčata, jak posilovat jejich vlastní identitu.

- Příběhy ze života rodin s dvojčaty a vlastní zkušenosti z dětství dnes již dospělých dvojčat.

- Rady pro babičky a dědečky.

- Kluby a srazy dvojčat a trojčat, aktivity, výlety, doporučené kontakty.

Autorka Klára Vítková Rulíková je absolventkou pedagogického oboru (TV-A) Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, několika akreditovaných psychologických a sociálních výcviků a lektorkou Školy lásky v rodině. Je matkou čtyř dětí (prostřední z nich jsou již dospělá dvojčata) a problematikou dvojčat a vícerčat se zabývá přes 20 let. Publikuje v odborných i populárních časopisech českých i zahraničních, dvanáct let redigovala Zpravodaj Klubu dvojčat a vícerčat.

Od roku 2002 vydala celkem tři knihy zaměřené na otázky dvojčat. Vede internetové poradny na serverech dvojcata.cz, porodnice.cz a rodina.cz. V roce 1995 založila první Klub dvojčat a vícečat, jehož byla dlouholetou předsedkyní. V letech 2008-2010 pracovala jako ředitelka odboru rodiny a dávkových systému na ministerstvu práce a sociálních věcí, na kterém působí v oblasti sociálních služeb dosud. Od roku 2006 je členkou mezinárodní organizace pro vícečetné porody ICOMBO, na téma vývoje a výchovy vícerčat přednáší v Čechách i v zahraničí. Od roku 2013 je ředitelkou obecně prospěšné společnosti Klub dvojčat a vícerčat.

Číst více
249 Kč Doporučená cena
Nedostupné