Čína

Okem draka

Su Rongyu, Liu Jiang

Tajemná Čína focená z oblohy! Nechte se strhnout její neobyčejnou krásou!

Čína – země neobyčejných rozměrů, dávných tradic a nesmírného kulturního bohatství. Pro mnohé tajemná, záhadná, dosud nepoznaná. Vystoupejte s námi k oblakům a ve fantazii se nechte unášet na křídlech draka, bájného čínského tvora, který je uctíván jako symbol božské ochrany, síly a moudrosti. Naskytne se vám pohled, který vás ohromí neobyčejnou krásou.

Od Velké čínské zdi po zasněžené vrcholky Himálaje, od uspšchaných měst po klidný venkov, od mohutných řek po moře plná ryb: tato kniha poprvé zkoumá rozlehlou a různorodou čínskou krajinu z nebe a představuje ji z nové a neotřelé perspektivy, která vám umožní intenzivně vnímat nesmírný prostor a pestrost této země. Působivé fotografie v živých barvách a zajímavý doprovodný text přinášejí svědectví o nepřeberných přírodních pokladech Číny. Váš pohled uchvátí impozantní horské hřebeny svažující se směrem k východu, které tvoří páteř celého kontinentu, rozsáhlé roviny, protkané klikatícími se řekami, na jejichž březích se rozvinuly vyspělé kultury. Tato země s bohatou historií, která nese četné stopy dávného lidského osídlení, má nyní před sebou novou životní perspektivu: jednoznačně se orientuje na budoucnost a na rozvoj měst s rychle rostoucím průmyslem a nesčetnými výrobními podniky. V lidnatých metropolích, které symbolizují mimořádný ekonomický růst tohoto asijského giganta, se k nebi vypínají mrakodrapy, zatímco vesnice zapomenuté v rozeklaných horských oblastech a vzdálených údolích zůstávají hmatatelným důkazem důstojnosti lidí, kteří po generace bojovali s nepříznivými podmínkami a silami přírody, a svědčí také o prostém životním stylu, který je možná odsouzen k zániku.

Kniha obsahuje více než 350 snímků pocházejících od desítek čínských fotografů. Autory textu jsou významní čínští vědci, kteří popisují rozmanitou a proměnlivou čínskou realitu zevnitř a nabízejí čtenářům unikátní perspektivu, z níž si mohou vychutnat hodnoty a krásy jedné z největších zemí světa.

O autorech:

Liu Jiaqi

je profesorem Ústavu geologie a geofyziky a členem Čínské akademie věd. Narodil se roku 1941 v Dandongu v provincii Liaoning. Vystudoval a dále působil v oborech životního prostředí, geochronologie, vulkanologie a čtvrtohorní geologie. Byl ředitelem Ústavu geologie Čínské akademie věd. V současnosti zastává mnoho funkcí v nejvýznamnějších čínských vědeckých organizacích a je prezidentem Čínské asociace výzkumu čtvrtohor, zástupcem generálního tajemníka Čínské geologické společnosti, hlasujícím členem Dílčí komise čtvrtohorní stratigrafie (organizační složka Mezinárodní stratigrafické komise), stálým členem Komise stratigrafie a geochronologie a hlavním redaktorem anglicky vydávaného časopisu Acta Geologica a dalších periodik. Publikoval více než 220 specializovaných článků a získal mnoho ocenění za svou práci v oboru přírodních věd a příspěvek k vědeckému a technologickému pokroku. V roce 2001 dostal titul Vynikající národní vědec.

Su Rongyu

profesorem a ředitelem Střediska vědeckých studií kulturního dědictví při Čínském ústavu věd. Ve své práci se zaměřuje na studium, zkoumání, hodnocení a konzervaci kulturního a přírodního dědictví.

Li Houmin

je profesorem Ústavu nerostných zdrojů Čínské akademie geologických věd. Jeho výzkum je soustředěn na studium nerostných zdrojů, regionální plánování a hodnocení územních zdrojů.

Che Fu

se narodil roku 1946. Nejdříve se věnoval umění a malbě a v 70. letech začal pracovat jako profesionální fotograf. Následně se specializoval na leteckou fotografii. Ze své základny v Pekingu se vydává na fotografické cesty po celém státě. V Číně vyšlo několik řad knih s jeho leteckými fotografiemi, které v jeho rodné zemi získaly mnohá ocenění. Během uplynulých 30 let létal na 14 různých typech letadel a absolvoval v souhrnu 1 600 letových hodin. Jako první v Číně fotografoval ze vzduchu údolí a vodopády řeky Yarlung Zangbo a krajinu Tibetu.

Číst více
990 Kč Doporučená cena
Nedostupné