Jóga adjustment - dopomoc v ásanách

Příručka instruktora jógy

Mark Stephens

Od autora knihy Vyučujeme jógu, který je jedním z nejlepších učitelů jógy na světě!

Tento praktický průvodce asistencí v lekcích pro všechny lektory jógy, učitele lektorů a zapálené studenty jógy vysvětluje umění a důležité detaily, jak dotekem pomáhat studentům jógy. Autor Mark Stephens je světově známý odborník v oblasti vedení jógových lekcí a v této publikaci přibližuje čtenářům filozofii praxe jógy, nuance doteku během vedení lekce a při zdokonalování ásan, sedm principů používání doteku během lekce a dvacet pět nejefektivnějších metod taktilního vedení.

Kniha dále obsahuje více než 850 podrobných instruktážních fotografií a jedinečnou předmluvu uznávané lektorky Shivy Rea.

V první části knihy autor otevírá diskusi o filozofii asistence při józe a dále popisuje metody a techniky dopomoci dotekem s detailním rozborem všech elementů dopomoci jako je komunikace se studentem, vlastností doteku, pěti základních kroků vedení dotekem a pozice a postavení lektora při pomoci studentovi.

V druhé části naleznete, jak pomáhat studentům ve více než 100 ásanách ze 7 skupin jógových pozic. Každá kapitola začíná popisem skupiny ásan se zřetelem na základní pozice. Každá ásana je podrobně popsaná a doplněná fotografiemi.

Poslední část knihy je věnována dalšímu vývoji jógy v jednadvacátém století.

Mark Stephens patří mezi nejuznávanější instruktory jógy na světě. Vyškolil již více než sedm set učitelů. Pořádá kurzy, workshopy a školení po celém světě, napsal několik bestsellerů. Józe se věnuje od roku 1991 a od roku 1996 ji vyučuje. Více informací o něm (v angličtině) naleznete na http://www.markstephensyoga.com/.

Dále od tohoto autora doporučujeme knihy https://www.albatrosmedia.cz/tituly/16120384/vyucujeme-jogu/ a

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/35725937/joga-sestavovani-lekci/. V současnosti připravujeme další, týkající se jógy pro lepší spánek, určenou rovněž instruktorům.

Číst více
499 Kč Doporučená cena
Nedostupné