Podlahové a stěnové vytápění


Marcela Počinková

Zvládněte sami položení podlahového vytápění !

Trendem poslední doby jsou úspory v domácnosti. Jednou z cest, jak jich dosáhnout, je ušetřit za vytápění. V tomto – ale nejenom v tom – vám může pomoci právě podlahové vytápění.

Díky němu totiž můžete pocitu tepelné pohody dosáhnout již za teplot o několik stupňů nižších než při topení klasickém. Ušetříte tak významnou částku za energii na vytápění. Úspory energie však nejsou jedinou výhodou podlahového topení. Tento způsob vytápění zajistí rovnoměrnou teplotu v celé místnosti včetně koutů a navíc interiér opticky odlehčí – není pak rušen ani omezován radiátory. A upřímně: také nemáte rádi první ranní stoupnutí bosou nohou na studenou podlahu?

V této knize se dozvíte vše, co je třeba o podlahovém (a stěnovém) vytápění vědět. Hlavní pozornost je věnována teplovodním systémům. Systémy jsou popsány komplexně – od návrhu, požadavků na montáž, druhů potěrů až po způsob používání.

Autorka nastíní některé příčiny závad i tipy pro možné energetické úspory. Kniha také přináší informace o systémech vytápění elektrickými kabely a o možnostech kombinací jednotlivých druhů vytápěcích systémů. Okrajově se pak dotkne i problematiky stropního chlazení.

V knize dále najdete:

- hodnocení energetické náročnosti a tepelných ztrát budov

- druhy podlahových krytin vhodných pro podlahové vytápění

- nejčastější příčiny poruch podlah s podlahovým vytápěním

Číst více
199 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 132
Datum vydání 22.12.2009
Formát 148x210 mm
Hmotnost 0,22 kg
Jazyk čeština
EAN 9788025127469
Věk od 15
Edice Stavíme
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená