Domy chráněné zemí


Luděk Frkal

Plánujete výstavbu rodinného domu a chcete ušetřit na budoucích energetických nákladech? Objevte svět domů chráněných zemí!

V posledních letech klademe na svoje bydlení stále vyšší nároky. Jaké však je ono ideální bydlení pro moderního člověka? Lze vůbec spojit tak protichůdné požadavky, jako je komfort a nízká spotřeba energie? Lze nabídnout individuální bydlení dnešním obyvatelům paneláků, aniž bychom krajinu zničili stejně prefabrikovanými rodinnými domky?

Odpověď na tyto otázky je velkou výzvou dnešním architektům, projektantům i stavebním firmám. Přístupů může být určitě mnoho. Jedním z nich jsou domy chráněné zemí. Tyto domy představují jednu z nových variant výstavby objektů s nízkou spotřebou energie. Tato technologie se v poslední době dočkala realizací také u nás.

Renomovaný autor v knize popisuje, jakými způsoby se takové domy staví, výhody jednotlivých technologií, ale také jejich možná rizika. Zvláštní kapitoly jsou věnovány izolacím, řešení osvětlení jednotlivých místností v domě, vytápění, chlazení a větrání interiéru. Text obohacují praktické zkušenosti a příklady výstavby domů krytých zemí v České republice i v zahraničí.

V knize dále najdete:

- principy výběru stavebního místa

- vliv okolní vegetace a topografie terénu

- začlenění do okolní zástavby

Číst více
199 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Žánr dům a byt
Počet stran 108
Datum vydání 19.01.2010
Formát 148x210 mm
Hmotnost 0,157 kg
Jazyk čeština
EAN 9788025127452
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená