Zvířata v zahradě - pro radost i užitek

Chovatelské rady pro začátečníky a jak oživit zahradu volně žijícími živočichy.

Petra Rubášová

Chcete mít ke snídani vajíčka od vlastních slepic nebo kozí mléko? Možná vám pomůže tato kniha!

Chcete mít ke snídani vajíčka od vlastních slepic nebo kozí mléko? Možná vám pomůže tato kniha!

Příručka začínajícího chovatele domácího zvířectva (slepic, hus, kachen, králíků, koz a ovcí), ale také zahrádkáře, který se chce stát milým hostitelem některých volně žijících živočichů a poskytnout jim vlastní zahradu k úkrytu i k možnosti vyhledání potravy.

V knize získáte důležité informace „jak na to“ o chovu tradičních domácích zvířat v současných podmínkách.

- Jaké příbytky zvířata potřebují, čím je krmit, jak o ně pečovat, jaké zajistit podmínky pro rozmnožování, specifické požadavky daného druhu…

- Naleznete doporučení na nejvhodnější plemena slepic, hus, kachen, králíků, ovcí a koz.

- Co dělat, pokud musíte odjet na delší dobu - jak a kým zajistit náhradní péči a dohled nad zvířaty.

- Dozvíte se, jak přizpůsobit zahradu, aby se stala příjemným místem k životu nejen pro vás, ale i pro volně žijící živočichy – drobné ptactvo, veverky, ježky, divoké včely, motýly...

- Uvidíte, že je možné chovat drobné domácí zvířectvo i v zahradě uprostřed městské zástavby, ve vilové čtvrti či v zahrádce u řadového domu.

- Využijete odkazy na webové stránky chovatelů, výrobců pomůcek a nezbytného vybavení.

Autorka Petra Rubášová je chovatelkou již od dětství. Více než 10 let se věnovala chovu ovcí, jako hobby chovatelka pečuje o slepice, kachny, husy a je profesionální včelařkou. Má také chovatelskou stanici psů shih-tzu a několik andulek. Se svou rodinou žije na farmě Mlsná ovečka - http://mlsnaovecka.cz – v jižních Čechách, kde společně s manželem vyrábějí produkty z ovčího mléka. Napsala také knihu Domácí sýry (http://www.albatrosmedia.cz/domaci-syry.html).

Číst více
249 Kč Doporučená cena
V prodeji