Jára Cimrman

Génius, který se neproslavil

Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jaroslav Weigel

Unikátní obrazová publikace, snad alespoň částečně nahrazující Mistrův vytoužený pomník z bílého mramoru!

Jak je všem cimrmanologům známo, vytouženého pomníku z bílého mramoru se Mistr doposud nedočkal. Budiž mu tedy alespoň malým závdavkem tato unikátní obrazová publikace představující našeho zneuznaného českého velikána ze všech známých i neznámých stránek jeho mnohovrstevnaté geniální osobnosti: jako divadelního principála, filmaře, hudebního skladatele, filosofa, pedagoga, vynálezce, cestovatele, sportovce, historika, lékaře, kriminálníka i kriminalistu a konečně i jako milovníka.

Na stránkách naší knihy se bude moci čtenář s mistrem setkat téměř osobně a to nejen prostřednictvím množství nově objevených a doposud nezveřejněných fotografií a ilustrací, ale především díky téměř 30 jedinečným dobovým dokumentům, které zná každý nadšený cimrmanolog zatím pouze z vyprávění a už hoří, co teprve, až je spatří? Mistrovy vlastnoruční poznámky a črty, nákresy geniálních vynálezů, ojedinělé notové záznamy, dokonalé plánky, podrobné mapy, dobové brožury a mnoho dalších jedinečných artefaktů, které konečně spatřují světlo světa tak, jak by si to Jára Cimrman jistě přál: totiž pod jeho jménem a v seriózní knize (s téměř koženou vazbou). Kniha například obsahuje:

- náčrt půdorysu legendární chalupy Evžena Hedvábného

- pohlednice s Cimrmanovou slavnou autobustou

- brožuru ke snadnému pochopení Cimrmanovy teorie poznání

- pytlík od mouky s prvním dochovaným rukopisem básně Školákovo trápení

- náčrt slavného čakovického praku

- dobové foto Cimrmanovy matky - vídeňské operetní zpěvačky Marlén Jelinkové

- železniční mapu s vyznačením místa Cimrmanova vykolejení u staničky Středoplky

- CD - Zvuková kronika divadla Járy Cimrmana

Číst více
1 390 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Žánr divadlo
Počet stran 64
Datum vydání 22.09.2014
Formát 236x297 mm
Hmotnost 1,32 kg
Jazyk čeština
EAN 9788025127629
Věk od 15
Typ Kniha + CD
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Zdeněk Svěrák Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák


Zdeněk Svěrák je oblíbený český dramatik, scenárista, herec, autor písničkových textů a spisovatel. Je také jedním z tvůrců nesmrtelného Járy Cimrmana. Za svou literární tvorbu získal řadu ocenění, je trojnásobným nositelem ceny čtenářů Magnesia Litera. Mezi jeho nejčtenější knihy patří Povídky, Nové povídky, Po strništi bos, Pan Buřtík a pan Špejlička a Filmové příběhy. Stojí také za večerníčkovým seriálem Radovanovy radovánky.

Zobrazit profil autora