Příroda pro nejmenší


Martina Drijverová

Pojďte si hrát se zvířátky a rostlinami!

Tato kniha je určena nejen dětem mladšího školního věku, ale i jejich rodičům, kteří svým potomkům mohou s její pomocí, prostřednictvím zajímavých textů a názorných ilustrací, umožnit poznávání přírody a jejích rozmanitých tajemství.

Publikace je rozdělena na pět částí: první z nich přináší vysvětlení podstaty vajíček, druhá část vypráví o ptácích a jejich hnízdech, třetí je pak věnována různým typům zvířecích obydlí, čtvrtá část knihy poradí při výběru a ošetřování domácího mazlíčka a konečně část pátá obsahuje praktické návody pro hrátky s rostlinami.

V knize děti naleznou odpovědi nejen na následující otázky:

- Jaký význam má vajíčko a co všechno se z něj může vylíhnout?

- Z čeho a jak si ptáci tvoří svá hnízda?

- Kde zvířátka bydlí a jakým způsobem si staví své domečky?

- Podle čeho si správně vybrat domácího mazlíčka a jak se o něj co nejlépe starat?

- Které užitečné rostlinky si můžeme vypěstovat doma?

Číst více
199 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 64
Ke stažení pdf Obsah.pdf
Datum vydání 16.01.2007
Formát 170x243 mm
Hmotnost 0,36 kg
Jazyk čeština
EAN 9788025114490
Věk od 6
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Martina Drijverová Martina Drijverová

Martina Drijverová


Martina Drijverová píše knihy nejrůznějších žánrů pro děti všech věkových kategorií. Pochází z bilingvní rodiny (tatínek byl Holanďan), ihned po absolvování střední školy v roce 1969 odjela do Paříže, kde na Sorbonně studovala dějiny francouzského umění. Po návratu tlumočila a překládala z francouzštiny a za dva roky se dostala na FAMU. Poté pracovala několik let jako dramaturgyně redakce pro děti a mládež v Československém rozhlase, kde adaptovala pohádky vlastní i cizí. Několik pohádek a animovaných seriálů připravila pro Českou televizi. Od roku 1986 je spisovatelkou na volné noze. Má dceru a syna, který je výtvarníkem. Mezi její nejznámější knihy patří Sísa Kyselá, Domov pro marťany, Zlobilky a Nezbedníci.

Zobrazit profil autora