Malá princezna


Karolina Lewestam

„Příběh Malého prince všichni známe. Ale co jeho dívčí verze?"

Tato kniha je jako přítelkyně.

Vypráví o tom, proč je někdy snazší snít než něco doopravdy udělat. Ukáže ti, proč je jednodušší chtít stát se královnou než jen vnímat, že jsi princezna. A jednou provždy ti vysvětlí, co by nám skutečně měla dát láska.

Malá princezna je doplněním klasického vyprávění o malém chlapci ze vzdálené planety. Tentokrát je však hrdinkou příběhu holčička, jejíž dobrodružství ilustrovala sama autorka. Malá princezna se na své cestě setkává s legendární americkou pilotkou Ameliou Earhartovou, která zahynula za záhadných okolností. Než si obě udělí lekci sesterství, hrdinka (stejně jako její předchůdce) se toulá vesmírem, snaží se lépe porozumět své milované květině a při tom potkává mnoho roztodivných postav.

Díky knize čtenářky i čtenáři prožijí kouzelná dobrodružství, naučí se naslouchat svému vnitřnímu hlasu a také akceptovat vlastní zlobu a rebelství (což se bude hodit především holčičkám, zvláště těm větším, že?). Tato kniha jim roztáhne křídla a dodá odvahu. No a nakonec se dozvíme i to, co se stalo s Ameliou Earhartovou, která měla zahynout při průkopnickém letu nad Pacifikem…

KAROLINA LEWESTAM – polská filozofka, publicistka, redaktorka. Obhájila doktorát z etiky na Bostonské univerzitě. Již řadu let publikuje své fejetony v deníku Gazeta Prawna. Je autorkou publicistických textů, které vyšly v mnoha různých periodikách. Je redaktorkou sekce „Idea“ v časopise Pismo, do něhož přispívá esejemi a komiksy. Byla pětkrát nominována na polskou novinářskou cenu Grand Press. Je matkou tří dětí a spolubydlící stejného počtu koček.

Více textů Karoliny Lewestam naleznete v časopise Pismo.

Číst více
269 Kč Doporučená cena
V prodeji