Tomáš Petreček: Limitům vstříc


Tomáš Petreček, Tereza Krumpholzová

Biografický rozhovor se známým horolezcem a extrémním sportovcem

„Psal se rok 2012 a já poprvé vystoupil z letadla v Nepálu a brzy stál před osmitisícovkou, kterou jsem dosud znal jen z fotek a knížek.“

Tomáš Petreček je horolezec, český reprezentant v extrémních sportech a profesionální hasič. Má za sebou mnoho výstupů v horách, a to včetně těch na osmitisícové vrcholy – Gasherbrum I a Gasherbrum II. Byl členem expedic, které se pokoušely o výstup na K2, Nanga Parbat nebo Dhaulágirí. Hranice lidských možností posouvá i v rámci závodů Adventure Race, kdy s čtyřčlenným týmem během několika dní urazí stovky kilometrů pěšky, na kole nebo v kajaku, aniž by prospali noc. Ve svých vzpomínkách a v otevřeném rozhovoru, který s ním vedla reportérka a moderátorka Tereza Krumpholzová, se věnuje probdělým nocím na pokraji vyčerpání, těžkým rozhodnutím v základním táboře i pod vrcholem, tomu, co jej nutí neustále hledat nové výzvy, nebo třeba otázce, jak sladit „normální život“ a adrenalinové vypětí expedic.

Číst více
499 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 208
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.09.2022
Formát 195x255 mm
Hmotnost 0,803 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Tomáš Petreček
EAN 9788026443674
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Tomáš Petreček Tomáš Petreček

Tomáš Petreček


Horolezec, český reprezentant v extrémních sportech a profesionální hasič. Má za sebou mnoho výstupů v horách, včetně těch na osmitisícové vrcholy – Gasherbrum I a Gasherbrum II. Byl členem expedic, které se pokoušely o výstup na K2, Nanga Parbat nebo Dhaulagiri. Hranice lidských možností posouvá i v rámci závodů Adventure Race, kdy s čtyřčlenným týmem během několika dní urazí stovky kilometrů pěšky, na kole nebo kajaku, aniž by prospali noc. Mezi jeho největší úspěchy patří první místo ve světovém poháru a čtvrté na prestižním mistrovství světa na ostrově Reunion. Pravidelně vítězí v republikových soutěžích v přírodních vícebojích. Žije ve Slavkově u Opavy. 

Zobrazit profil autora
Tereza Krumpholzová Tereza Krumpholzová

Tereza Krumpholzová


Reportérka a moderátorka, od roku 2013 pracuje v České televizi, v regionální redakci v Ostravě. Ráda se ptá i naslouchá, divákům ve svých reportážích nejčastěji zprostředkovává témata ze zdravotnictví a sociální oblasti. Vystudovala speciální pedagogiku, už na vysoké škole ji to ale více táhlo k novinařině a psala články pro Deník. O několik let později se připojila k investigativnímu týmu Janka Kroupy a Josefa Klímy a dva roky natáčela pro pořad Na vlastí oči. Když má volno, utíká z města do hor, kde nabírá energii. Ráda cestuje.

Zobrazit profil autora