Karel Zeman

a jeho kouzelný svět

Ludmila Zemanová, Linda Zeman Spaleny

Kouzelník filmového plátna Karel Zeman ožívá společně se svými hrdiny na stránkách knihy napsané na jeho počest.

Kouzelník filmového plátna Karel Zeman ožívá společně se svými hrdiny na stránkách knihy napsané na jeho počest.

Kdo by neznal filmy jako Cesta do pravěku, Vynález zkázy anebo Baron Prášil. Filmy a umění Karla Zemana jsou známy po celém světě a tvoří nedílnou součást nejen české, ale i světové historie kinematografie

S knihou Karel Zeman a jeho kouzelný svět, která pochází z pera jeho dcery a vnučky, můžete jedinečným způsobem nahlédnout přímo do zákulisí tvorby tohoto umělce – poznat triky, které ve svých filmech užíval, způsoby animace i jejich kombinování, nahlédnout do jeho technických scénářů a skic, jež stály na počátku každého filmu.

Kniha vypráví životní příběh Karla Zemana od jeho dětství, představuje jeho díla, inspirační zdroje, jednotlivé fáze realizace i ohlasy, které díla vyvolala u nás i v zahraničí. Unikátní je i svým množstvím nashromážděného obrazového materiálu, který čerpá ze soukromého archivu a přináší i dosud nepublikované ilustrace a fotografie.

Přeneste se s touto publikací do kouzelného světa, který ve svých filmech Karel Zeman vytvořil, a nechejte se opět unést jeho uměním.

Číst více
690 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 264
Datum vydání 23.11.2015
Formát 210x297 mm
Hmotnost 1,41 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026409410
Věk od 12
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem