Fenomén Praděd

Vše, co byste měli znát o nejvyšší hoře Jeseníků

Matěj Matela, Vlastivědné muzeum Jesenicka

Objevte krásy a taje místa, kde Morava a Slezsko dosahují nebe!

Vydejte se za poznáním tajemných zákoutí nejvyšší hory Jeseníků! Čekají na vás zajímavá místa a stavby, vodní toky i okolní sídla. Dozvíte se vše o mytickém duchu hor, který prý v hoře sídlí, i o zajímavých osobnostech spojených s tímto podmanivým místem. Zjistíte, jaké turistické a sportovní možnosti Praděd nabízí, a necháte se okouzlit úchvatnými fotografiemi a ilustracemi. Průvodcem na objevitelských cestách vám bude specialista na oblast Jesenicka, který zná Praděd i jeho okolí jako své boty.

Matěj Matela vyrostl a žije v Jeseníkách, díky čemuž má k tomuto regionu velmi silný vztah a opravdu dobře ho zná. Je pracovníkem Vlastivědného muzea Jesenicka, které se na přípravě této knihy také podílelo (www.muzeumjesenik.cz).

Číst více
369 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 184
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 16.02.2023
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,497 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026446156
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Matěj Matela Matěj Matela

Matěj Matela


Narodil se roku 1992 v Bruntále, vyrostl ve Vrbně pod Pradědem. Po absolvování Univerzity Karlovy působil jako šéfredaktor pražského cestovatelského nakladatelství, od roku 2018 pracuje ve Vlastivědném muzeu Jesenicka. Při své práci se nejčastěji soustředí na střípky kulturního dědictví původního německého obyvatelstva Jeseníků a podhůří, především se zaměřuje na historii místního lesnictví, lidovou slovesnost a zajímavé osobnosti a pábitele. Dvacet nejinspirativnějších osudů zařadil do svého literárního debutu Zvoník z Cukmantlu (2022). Mimo hlavní pracovní zaměření nezapomíná ani na svůj vystudovaný obor – překládá srbskou beletrii a poezii, region střední a jihovýchodní Evropy tematizuje v článcích apod.

Zobrazit profil autora