Karel Rožánek: Zápisky z Afghánistánu


Karel Rožánek

Autentické svědectví z válečných oblastí Afghánistánu od známého reportéra

Autentické svědectví z válečných oblastí Afghánistánu od známého reportéra

Působil jako zahraniční korespondent ČT v Afghánistánu a natáčel reportáže z míst, kde sloužily jednotky Armády ČR. Karel Rožánek přináší osobní svědectví o zahraničních misích v divoké zemi lovců draků. V čem spočívá práce reportéra v místních oblastech? Jak probíhala návštěva Miloše Zemana nebo koncert Daniela Landy pro české vojáky? Silná výpověď doplněná o unikátní fotografie zaujme všechny, kdo se zajímají o Afghánistán, novinářskou praxi i vojenská témata.

„Válka v Afghánistánu měnila životy nejen obyvatel této země, ale ovlivňovala dění v mnoha místech světa. Pro USA to byla nejdelší válka v historii, Česko v tomto konfliktu ztratilo nejvíc vojáků od 2. světové války. Málokdo sledoval české vojáky a jejich boj – se zbraní v ruce i o srdce a mysl místních obyvatel – z větší blízkosti než Karel Rožánek. V této unikátní knize zachycuje jejich příběhy i proměny Afghánistánu v průběhu dvaceti let války – jako vždy s neopakovatelnou přímostí a autenticitou.“

– Michal Kubal, zahraniční reportér a moderátor České televize

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr non-fiction
Počet stran 184
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 05.09.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,367 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026443346
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Karel Rožánek Karel Rožánek

Karel Rožánek


Karel Rožánek pochází z Konstantinových Lázní na Plzeňsku, po studiu na FSV UK pracuje v České televizi, od roku 1999 jako reportér. Doma v Česku natáčel hlavně reportáže o extremismu, silových resortech a vojenské historii, jako zvláštní zpravodaj působil také v zemích bývalé Jugoslávie, v Iráku, v Afghánistánu nebo v Mali.  Od léta roku 2021 je v Moskvě stálým zpravodajem ČT v Rusku. Je rozvedený, má dvě děti.

Zobrazit profil autora