Divoká? Kriminální? Plná naděje? Devadesátá léta byla mnohem víc

Divoká? Nevkusná? Kriminální? Nespoutaná? Plná naděje? Nejlepší? Ačkoliv jsou devadesátá léta dnes už historií, v mnohých podobách s námi zůstávají. „Devadesátky“ se staly předmětem protichůdného vzpomínání na to, co se vlastně v první porevoluční dekádě odehrálo. A jaké to pro nás mělo důsledky až do současnosti.  

Kniha ukazuje, jak se česká společnost v devadesátých letech měnila, co nového přinesly politické, ekonomické a společenské události po listopadu 1989, a kde naopak můžeme vidět někdy až překvapivé kontinuity s érou komunistické nadvlády. V jedenácti tematických kapitolách se autoři zaměřují na obecné i konkrétní příběhy podnikání, bydlení, občanské společnosti, sportu, kultury, médií ad. O své vzpomínky a postřehy se v rozhovorech dělí odborníci i pamětníci. Společně ukazují, že devadesátá léta nebyla jen divokou dobou bezvýhradné svobody, nelichotivých účesů, nepadnoucích sak či epochou kriminálního temna. Byla ještě mnohým dalším — i proto jsou ostatně věčná. Právě různorodost, rozmanitost a protichůdnost zkušeností jedinečné dekády tato kniha zachycuje.

Číst více
499 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 272
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.10.2023
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,523 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026449652
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autor knihy

Jaroslav Spurný Jaroslav Spurný

Jaroslav Spurný


Jaroslav Spurný (* 14. července 1955 v Kyjově) je český investigativní novinář a spoluzakladatel týdeníku Respekt. Věnuje se tématům spravedlnosti, bezpečnosti a obrany země a demokracie. Pátrá po chybách systému, zneužívání moci – korupcí, finančními machinacemi, podvody – i po důvodech a způsobech zpochybňování demokratických hodnot a zákonů. Byl oceněn za odboj a odpor proti komunismu, cenou Karla Havlíčka Borovského, Ferdinanda Peroutky a dalšími. Je autorem knih Česká kocovina, Nepohodlný agent, Jací jsme dnes a Nepohodlný policajt.

Zobrazit profil autora