Žiju bez dětí
B D

Žiju bez dětí


Martina Vrbová Hynková

Devět žen, osm rozhovorů, devět příběhů bezdětnosti

Devět žen, osm rozhovorů,

devět příběhů bezdětnosti

Moderátorka ČT Martina Hynková Vrbová v průběhu dvou let vyzpovídala bezdětné ženy různého věku, povolání i zájmů. Vznikla tak fascinující mozaika příběhů, které otevírají hluboká témata rodiny, hodnot i partnerských vztahů. Jedna žena po dětech toužila, ale nemohla je mít. Druhá žena kvůli znásilnění přehodnotila touhu po rodině. Další ženě děti nic neříkají a svou existenci bez dětí hodnotí i lesbický pár či žena blížící se věkem stovce. Poznejte silné osudy dobrovolně i nedobrovolně bezdětných žen.

Ve svém nejbližším okolí mám několik bezdětných žen. Jedna z nich se tak rozhodla již v mládí a ani nyní ve zralém věku svého kroku nelituje. Je se svou bezdětností vyrovnaná, chtěla to tak. Jsou však i ženy, které se s absencí vlastního potomka musí vyrovnávat téměř každodenně. A nemusí to být hned neempatické či dokonce urážlivé reakce okolí. Stačí, když se někdo náruživě chlubí vlastními potomky, jací jsou krásní a co všechno dokázali, nebo když do autobusu nastoupí velká rozesmátá rodina… Pokaždé to znovu zabolí.

Existují knihy, které jsou důležitější než jiné. Ta, kterou napsala Martina Hynková Vrbová, mezi ty podstatné patří. Bezdětnost je pro většinovou společnost na jedné straně tak trochu nepochopitelná záležitost, na straně druhé je to tabu. Jde o téma, o kterém se nemluví. Martina o něm mluví. A dělá to takovým způsobem, že její kniha může být posilou bezdětným i mostem k pochopení mezi rodiči a nerodiči. Hodnota člověka totiž nespočívá v jeho dětech nebo dokonce v jeho práci, ale jen a jen v jeho osobnosti. Příběhy takových žen tato kniha ukazuje.

Aleš Palán

spisovatel, novinář, publicista

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 288
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 15.01.2024
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,684 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026450931
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Martina Vrbová Hynková Martina Vrbová Hynková

Martina Vrbová Hynková


Vystudovala klasickou kytaru na Státní konzervatoři v Praze a na konzervatoři Reina Sofia v Madridu. Táhlo ji to ale také k mikrofonu a před televizní kameru. Začínala jako programová hlasatelka v České televizi i na stanici ČRo Praha. Moderovala celou řadu televizních pořadů, např. Country Express Praha – Nashville s hudebníkem Jiřím Brabcem. V roce 2009 získal pořad Retro, jehož byla moderátorkou, televizní cenu Elsa za nejlepší magazín roku. Vystupuje v live magazínu Sama doma v ČT. Spolupracuje na vzniku pořadu 13. komnata, píše scénáře a stojí u zrodu některých nových televizních projektů. Je autorkou a průvodkyní osmidílného cyklu ČT K poctě zbraň!. V Českém rozhlase Pohoda provází pořadem Kolotoč. Spolu s manželem, investigativním reportérem ČT Jiřím Hynkem, vychovává tři děti. Když to čas a finance dovolí, rádi cestují po celém světě a svým dětem ukazují, že svět je krásné a bezpečné místo pro život.

Zobrazit profil autora