Bizarní a zaniklá povolání


Jan Pohunek

Poznejte kuriózní způsoby lidské obživy, o kterých jste dosud ani netušili!

Tato kniha je čtivým a často i vtipným průvodcem po více než 100 nejroztodivnějších profesí, od starověku po současnost. Některé činnosti ve vás vzbudí údiv, jiné odpor, mnohé vás pobaví.

Zjistíte, že existovaly povolání jako tulič koček, pohřební klaun, srážeč vlaků, kostelní budič, krmič vší či pojídač hříchů, nebo že i dnes se můžete ucházet o místo lepiče lega a kokosového bezpečáka.

Autor Jan Pohunek je etnolog, spisovatel a muzejník. K tématu starých a zvláštních zaměstnání se dostává nejčastěji během práce kurátora v Národním muzeu, která sama o sobě není nějak kuriózní, ale i tak nabízí četná překvapení.

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 200
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.11.2021
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,327 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026437239
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Recenze

iliteratura.cz - Bizarní a zaniklá povolání


..V knize sice nemůžeme hledat aktuální katalog povolání, na která se máme začít přeškolovat, až pokladní či řidiče nahradí stroje, ale řadu pozoruhodných (místy až) sociologických sond do každodenního života našich předků, které z nekonvenčního úhlu pohledu odkrývají, jak výrazně se mění spektrum činností, o jejichž potřebnosti je většinová společnost přesvědčena a jež odměňuje..