Encyklopedie českých traktorů

od r. 1912 do současnosti

Marián Šuman-Hreblay

Znáte české traktory? To nejsou jen zetory!

Encyklopedie traktorů popisuje české a slovenské kolové i pásové traktory, lokomobily a motorové pluhy, používané pro mechanizaci polních, lesních, stavebních a dalších prací od přelomu 19. a 20. století až do současnosti.

Kniha obsahuje historii výroby traktorů a podrobné informace o desítkách českých i slovenských firem, z nichž většina v dnešní době již neexistuje. V závěru knihy autor pro čtenáře připravil podrobné statistiky výroby a shromáždil historické údaje, zajímavosti ze života nejvýznamnějších českých konstruktérů, černobílé i barevné nákresy, fotografie a kresby dnes již často neexistujících strojů.

Číst více
369 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Žánr autosalon
Počet stran 212
Datum vydání 04.04.2016
Formát 190x238 mm
Hmotnost 0,866 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026410492
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Marián Šuman-Hreblay Marián Šuman-Hreblay

Marián Šuman-Hreblay


Marián Šuman-Hreblay žije s rodinou v Liptovském Mikuláši. Absolvoval Filozofickou fakultu Karlovy Univerzity v Praze a již několik dekád se věnuje automobilové historii, především československým značkám a karosářským firmám z celého světa. Je autorem více než deseti velmi úspěšných knižních publikací, z nichž tři získaly prestižní ocenění od organizace The Society of Automotive Historians. Svými články pravidelně přispívá do odborných časopisů v České republice i zahraničí (Slovensko, Německo, Velká Británie).

Zobrazit profil autora