Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Svět Jana Švankmajera v knize

Svět Jana Švankmajera v knize

16. 02. 2018

Ponořte se do obrazotvorného světa legendy české kinematografie... Ponořte se do stránek knihy, kterou se plíží prapodivné fantaskní stvůry, objevují se zde záběry ze sugestivních filmů a čtenáři je umožněno nahlédnout do čarovných světů Jana Švankmajera.

Autor knihy Bruno Solařík, který se spolu s režisérem účastní aktivit skupiny surrealistů, mapuje tvůrčí principy celosvětově uznávaného umělce Jana Švankmajera a představuje prostřednictvím Švankmajerových názorů a výtvorů celistvé svědectví o výjimečném díle této legendy české kinematografie. Součástí jsou i dosud nepublikované reprodukce Švankmajerových objektů-fetišů a exkluzivní snímky z jeho nejnovějšího filmu Hmyz.

Kniha Jan Švankmajer  je dvoujazyčná (česko-anglická) a velmi kvalitně výtvarně zpracovaná – na její vznik dohlížel sám uznávaný režisér. Švankmajerovo různorodé dílo představuje širokému publiku – osvětluje Švankmajerovy inspirace, pohnutky a principy jeho tvorby a činí tak prostřednictvím citací samotného umělce, ať už z dříve uveřejněných zdrojů, či textů získaných exkluzivně pro tuto publikaci.

Bohatá fotodokumentace dává nahlédnout jak do zákulisí tvořivého procesu, tak do různých oblastí umělcovy tvorby. Titul uzavírá přepis několika Švankmajerových jednoaktovek, které ještě nebyly nikdy uveřejněny.

Zprávy z redakce

19. 02. 2018

Život je raut v nominacích na Nejkrásnější knihu roku

Známe nominace na nejkrásnější knihu roku. A máme mezi nimi své želízko v ohni!Soutěž Nejkrásnější... [více]

16. 02. 2018

Svět Jana Švankmajera v knize

Ponořte se do obrazotvorného světa legendy české kinematografie... Ponořte se do stránek knihy,... [více]