Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Oslavte 70. výročí legendární cesty Zikmunda a Hanzelky

Oslavte 70. výročí legendární cesty Zikmunda a Hanzelky

22. 04. 2017

44 zemí, 111 tisíc kilometrů, 1 Tatra, 2 legendární dobrodruhové, kteří se stali legendami? To je nerozlučná dvojice Z+H, která projela téměř celý svět. Právě dnes, 22. dubna, připomněla tuto legendární dvojici jízda veteránů. Datum si nevybrala náhodně. Přesně před 70 lety nasedli Zikmund a Hanzelka do Tatry 87 a vyrazili do Afriky.

Připomínková jízda veteránů začala v sobotu ráno v Opletalově ulici v Praze a pokračovala k Národnímu technickému muzeu. Tam se k novodobým cestovatelům připojí další veteráni a vozy se posté vydají na cestu do Zlína. Tam však cesta legendárního modelu tatrovky nekončí, naopak.

Na dobrodružnou cestu „kolem světa“ se vydají novodobí cestovatelé, kteří s ní budou dál cestovat až do francouzského města Marseilles, kde bude kopírovat tehdejší trasu Hanzelky a Zikmunda. Tato „druhá cesta s Tatrou“ se zrodila v hlavách organizátorů cestovatelského festivalu Neznámá země, který se letos koná již po jednadvacáté. Trasy, kterou vytyčila dvojice Z+H, se tak účastní organizátor festivalu Petr Horký a pojede s ředitelem festivalu Miroslavem Náplavou právě vozem Tatra 87, řídit pak bude majitel vozu Michal Popov.

Cesta Zikmunda a Hanzelky začala v roce 1947 v 9.30 hodin. Vedla nejprve do Afriky, z Kapského města pak přepluli do Argentiny a vydali se na pouť po Jižní a Střední Americe. Za tři a půl roku projeli 44 zemí, urazili 111 tisíc kilometrů, z toho 61.700 ve svém voze. Pořídili 10 tisíc fotografií a natočili 11 kilometrů filmu. Co všechno je během cesty potkalo, si můžete prohlédnout a přečíst v knize Zikmund a Hanzelka . V neobyčejné knize plné přátelství, dobrodružství a unikátních fotografií z jejich cest.

V knize, která vznikala za aktivní spolupráce Miroslava Zikmunda, naleznete přes 600 fotografií. Velká část těchto dokumentů a fotografií, především z osobního života obou cestovatelů, dosud nebyla publikována. Můžete tak poznat unikátním způsobem život a cesty nejslavnějších českých cestovatelů, kteří dokázali uskutečnit své chlapecké sny, překonat nesčetné překážky a svou odvahou, věrným přátelstvím a touhou poznat svět inspirovali i další generace, jako například trojici novodobých cestovatelů, kteří na dobrodružnou cestu kolem světa vyjeli právě dnes.

Zprávy z redakce

04. 02. 2019

O unikátní knize Imagine i jednom z nejdůležitějších uměleckých partnerství

Jaký příběh stojí za vznikem slavného alba Imagine Johna Lennona? Kdo se na legendární desce... [více]

22. 01. 2019

10. ledna 2016 odletěl na svojí planetu David Bowie

A my jsme si ho 10. ledna 2019 připomenuli v plzeňském klubu Družba. Promítalo se, hrálo se, pilo... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím