Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Cizí agent v recenzi od Pavla Stehlíka

Cizí agent v recenzi od Pavla Stehlíka

20. 06. 2017

Hrozba velkých teroristických útoků se stupňuje, nikdo není v bezpečí. CIA proto do akce povolává Scotta Harvatha. Bývalý příslušník Navy SEALs nyní pracuje u zpravodajské agentury, vykonávající tajné operace z rozkazu prezidenta. Ale i Moskva má své eso v rukávu: muže, který žije, aby zabíjel. Netrvá dlouho a cesty obou mužů se zkříží. Nastává boj na život a na smrt, odehrávající se v evropských metropolích i pouštním prachu Sýrie a Jordánska.

 

Přečtěte si recenzi na knihu Cizí agent od Pavla Stehlíka (válečný veterán a orální historik, autor knih Do temnoty a Já, voják v Afghánistánu):

Kniha Cizí agent začíná prvotřídní akční scénou, plnou střelby z ručních zbraní, hvízdavých výbuchů minometných granátů a mrtvých těl. Při četbě těch řádků se mi v hlavě rojí vzpomínky na misi v Afghánistánu, stejně jako se v knize rojí příslušníci Islámského státu. Komu jednou v životě nad hlavou se svistotem létaly rakety, kdo se kryl před jejich výbuchy, ten nikdy nezapomene. Je to jako kdybych tam byl s nimi. S malou jednotkou amerických zpravodajců bránicích se přesile do posledního náboje…

Pod nenápadnou obálkou s motivem legendárního kalašnikovu se odvíjí poutavý děj thrilleru, jenž je mixem akčních scén a propracovaného děje. Ten se odehrává v několika paralelních i různorodých časových liniích. Hlavním hrdinou je veterán americké speciální jednotky Navy Seals Scot Harvath, proti kterému stojí na opačné straně barikády vrah a terorista Saša Basejev. Čtenář knihy je sám pavoukem, kterému v síti uvízly bojové scény příslušníků CIA v Iráku a před očima mu pak rozkvétají vpravdě krvavé obrazy nájemných vražd z Vídně i Bruselu.

Zapomeňte na to, že onen hon na kořist, odehrávající se v Sýrii, v Jordánsku i v Evropě a který je ústředním motivem celé knihy, by byl černobílý. Autor šikovně pracuje se skutečností i fikcí a dovedně vykresluje plastický obraz reálného života: nic se totiž netváří na první pohled tak, jak by se mohlo zdát. A je na čtenáři, aby si ono oscilování od černé k bílé užil. Zároveň je velmi přínosná logická a uvěřitelná posloupnost autorem konstruovaného děje, který napínavým tempem spěje ke svému vrcholu. I když si žádný lovec nikdy nemůže být jist svou kořistí, tak vojenský veterán Scot nic nepodceňuje a jde si za ní i na konec světa. Cizí agent je kniha, která nenudí. Naopak, je výborným večerním osvěžením. Obzvláště pro ty čtenáře, kteří se cítí být „lovcem“. A tak si milí čtenáři šáhněte k pasu, zdali je vaše pistole s tlumičem na správném místě. Přeji vám dobré počtení… chtěl jsem říci dobrý lov! (Pavel Stehlík)

Zprávy z redakce

04. 02. 2019

O unikátní knize Imagine i jednom z nejdůležitějších uměleckých partnerství

Jaký příběh stojí za vznikem slavného alba Imagine Johna Lennona? Kdo se na legendární desce... [více]

22. 01. 2019

10. ledna 2016 odletěl na svojí planetu David Bowie

A my jsme si ho 10. ledna 2019 připomenuli v plzeňském klubu Družba. Promítalo se, hrálo se, pilo... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím